Atrakcje

Atrakcje w naszej okolicy

gdansk

Trójmiasto

Trójmiasto to wyjątkowy kompleks 3 różnych organizmów miejskich połączonych unikalnym położeniem nad Zatoką Gdańską i oddzielonych polodowcowymi wzgórzami morenowymi od reszty świata. 1000 letni Gdańsk, stolica pomorskiego, o wysokich walorach architektonicznych i kulturowych łączy się z najsłynniejszym kurortem i uzdrowiskiem Sopot, który z kolei poprzez nadmorski las sąsiaduje z modernistyczną i bardzo nowoczesną Gdynią. Trzy miasta połączone szybką koleją miejską i wspólną ofertą zakupową, wypoczynkową oraz kulturalną. Doskonale połączone ze światem, drogą lądową, powietrzną i wodną, oferuje szereg atrakcji i niepowtarzalny klimat.

Zródło: www.pomorskie.travel

szlak-jantarowy2

Żółty szlak jantarowy

Żółty szlak jantarowy prowadzi od Mikoszewa (zaczyna się przy przeprawie promowej) do Krynicy Morskiej (do najwyższego wzniesienia na Mierzei – wydmy „Wielbłądzi Garb”). Łącznie ma 52 km, łączy nadmorskie miejscowości: Mikoszewo – Jantar – Stegna –Sztutowo – Kąty Rybackie – Skowronki – Przebrno – Krynica Morska. W większości prowadzi lasem (z wyjątkiem odcinka Skowronki – Przebrno, gdzie schodzi do Zalewu Wiślanego. Szlak można przejść pieszo, na rowerze czy konno.

Rezerwat Przyrody Mewia Łacha

Rezerwat przyrody Mewia Łacha

Rezerwat przyrody Mewia Łacha został utworzony w 1991r. W całości zajmuje powierzchnię 150 ha, z czego 19 ha znajduje się na obszarze Wyspy Sobieszewskiej, a 131 ha po stronie Mikoszewa, na wschód od ujścia Przekopu Wisły.

Rezerwat chroni miejsca lęgowe różnych gatunków rybitw i siedliska żerowania i odpoczynku ptaków siewkowych. Od roku 2007 jest to ponownie jedyne w Polsce miejsce gnieżdżenia się rybitw czubatych – ok. 570 par (2009).

Gniazdują tu również rybitwy białoczelne, rybitwy rzeczne, sieweczki obrożne, ostrygojady, w przeszłości na łachach (piaszczystych wyspach) gniazdowały także kolonie mew srebrzystych i śmieszek, w rezerwacie notowano również lęgi rybitw popielatych oraz jedyny w Polsce przypadek lęgu sieweczki morskiej.

Największym zagrożeniem dla lęgów ptaków są turyści. W związku z tym istnieją ograniczenia w poruszaniu się po rezerwacie. Jest tylko jedna ścieżka, po której wolno przechodzić ludziom, prowadzi od Wisły wzdłuż nasady piaszczystego cypla na plażę. Nie wolno przechodzić przez ograniczające ścieżkę taśmy, nie wolno wprowadzać (nawet na ścieżkę) psów, nie wolno plażować w rezerwacie (nawet na dopuszczonej do spacerów ścieżce), nie wolno podpływać i wchodzić na piaszczyste wysepki ani na odgrodzony cypel i wydmy. Chrońmy naszą naturę.

W rezerwacie znajdują się też m. in. stanowiska podlegających ochronie mikołajka nadmorskiego i kruszczyka rdzawoczerwonego.

Na piaszczystych łachach w rezerwacie można obserwować małe stado morskich ssaków. Od 2007 roku widywane jest 3-5 samic fok szarych i jeden samiec z tego gatunku i liczba ta stale wzrasta. Aktualny rekord pochodzi z 19 lipca 2010, kiedy obserwowano 15 fok. Najłatwiej obserwować foki wieczorem lub rano, pamiętając jednak, że nigdy nie ma gwarancji ich obecności.

Jeziorka wśród wydm od strony Gdańska, oraz duże jezioro od strony Mikoszewa, są również stałym miejscem bytowania bobrów. Lęgi ptaków gnieżdżących padają niekiedy ofiarą ssaków drapieżnych – głównie lisa, który spowodował w 2008 roku porzucenie przez rybitwy czubate cypla od strony Gdańska i przeniesienie się kolonii na niedostępną, piaszczystą wyspę.

Zródło: www.mierzeja.pl

Zdjęcie: www.rzgw.gda.pl

Żuławska kolej wąskotorowa

Żuławska kolej wąskotorowa

PRAWY BRZEG WISŁY – STEGNA – SZTUTOWO (14,927 KM)

Kursuje w świąteczne weekendy majowe i codziennie od końca czerwca do początku września.

Choć wydaje się to dziwne, kilometraż linii kolejowej z Prawego Brzegu Wisły do Sztutowa nie zaczyna się od zera. To pamiątka z czasów gdy linia miała swój początek w Gdańsku, a odcinek z Lewego Brzegu Wisły do Prawego Brzegu Wisły pociąg pokonywał… na promie! Kursował on aż do 1956 roku! Stacja początkowa Prawy Brzeg Wisły zlokalizowana jest tuż obok wału przeciwpowodziowego Przekopu Wisły. Widać z niego prom samochodowy (czynny do dzisiaj) oraz pozostałości promu kolejowego. Linia wiedzie początkowo przez Żuławy, a w Mikoszewie zbliża się do drogi wojewódzkiej łączącej Gdańsk z Krynicą Morską. Pociąg wjeżdża do lasu porastającego Mierzeję Wiślaną, mija Jantar-Leśniczówkę i dociera do Jantaru. W tej wypoczynkowej miejscowości znajdują się aż 3 przystanki, zbudowane w czynie społecznym przez kolejarzy wąskotorowych jeszcze w latach siedemdziesiątych XX wieku. Jantar potocznie zwany „Głównym” jest stacją i w niektóre dni krzyżują się tutaj pociągi. Jantar Port położony jest najbliżej morza i tutaj wysiada większość plażowiczów. Na przystanku Jantar Młyn również czekają na pasażerów różne atrakcje.

Pociąg mija Junoszyno i wjeżdża na węzłową stację Stegna Gdańska. Gdy na trasie znajdują się dwa lub więcej pociągów, ich ruchem kieruje dyżurny ruchu i stacja zbudowana na planie trójkąta jest obsadzona. Stąd można jechać w stronę Prawego Brzegu Wisły, Sztutowa lub do Nowego Dworu Gdańskiego. Przejeżdżamy przez samo centrum Stegny, przeciskając się między domami i ośrodkami wypoczynkowymi. Mijamy zabytkowy kościół z XVIIII wieku i wyjeżdżamy w stronę Sztutowa. Przystanek Sztutowo Muzeum położony jest przy wejściu do muzeum urządzonego w byłym obozie koncentracyjnym KL Stutthof. Miejsce pamięci narodowej przypomina o trudnej historii tych okolic. Wzdłuż lasu zmierzamy do stacji końcowej, Sztutowa, podobnie jak Stegna zbudowanej na planie trójkąta. Dzięki temu pociąg nie musi dla zmiany kierunku jazdy odczepiać pojazdu trakcyjnego, lecz obraca się na trójkącie manewrowym.

Jeden z jego wierzchołków wyznacza kierunek, w którym prowadziła kiedyś linia do Krynicy Morskiej. Dzisiaj to już niestety przeszłość…

więcej na www.kolejzulawska.pl

przeprawa

Przeprawa promowa
Świbno – Mikoszewo

Przeprawa promowa Świbno – Mikoszewo na trasie 501. Dzięki przeprawie trasa Gdańsk – Krynica Morska skraca się o 23 kilometry. Nowoczesny, zbudowany w 2006 roku prom zabiera na pokład 21 aut i 100 pasażerów, a jego nośność to 90 ton. Przeprawa na drugą stronę zajmuje mniej niż 5 minut. Prom jest nowoczesną, bezpieczną i największą w swojej klasie jednostką w Polsce, posiadającą Europejski certyfikat niezatapialności. Przeprawa promowa przez Wisłę jest możliwa od końca kwietnia do połowy października. Prom “Świbno” jest promem linowym, prowadzonym przez linę zamocowaną z obu stron rzeki. Jego napęd stanowi statek-holownik, który płynie obok. Tradycja pływania promu między Świbnem a Mikoszewem sięga roku 1895, kiedy to przekopano nowe ujście Wisły i zaistniała potrzeba komunikacji wodnej. Przeprawa promowa na obecnym odcinku działa od 1945 r.

Zródło: www.promswibno.pl

Zamek w Malborku

Zamek w Malborku

Zamek w Malborku to arcydzieło architektury obronnej i rezydencjonalnej późnego średniowiecza. Największy gotycki zespół zamkowy na świecie o powierzchni ok. 21 hektarów i łącznej kubaturze budynków przekraczającej ćwierć miliona metrów sześciennych. Uważany jest za największą budowlę ceglaną wzniesioną rękami człowieka Od 1961r. gospodarzem zamku jest Muzeum Zamkowe w Malborku. Placówka eksponuje dla turystów 18 wystaw stałych m.in. bogate zbiory bursztynu, militariów oraz rzeźby gotyckiej oraz kilka wystaw czasowych. Odwiedza je rocznie ponad pół miliona turystów z całego świata.

Od siedmiu wieków na wzgórzu nad Nogatem stoi Zamek Malborski – pomnik kunsztu średniowiecznych budowniczych. Monumentalna gotycka budowla do dziś zdumiewa i zachwyca surowością kształtów, chłodem sal zamkowych, tajemniczością przejść, głębokością fos i rozpiętością grubych murów obronnych. Siedem wieków burzliwej historii kryje w sobie Zamek. W drugiej połowie trzynastego wieku bracia zakonu rycerskiego, zwani krzyżakami, wybrali wzgórze nad Nogatem na nową siedzibę swego zakonu. Początkowo budowano zamek na siedzibę konwentu (Zamek Wysoki). Powstająca budowla stała się domem zakonnym i twierdzą, a od XIV wieku stolicą państwa krzyżackiego. Wówczas przystąpiono do budowy nowego zamku o charakterze reprezentacyjnym (Zamek Średni), w skład którego wchodził pałac wielkich mistrzów, wielki refektarz, komnaty gościnne i pomieszczenia recepcyjne. Rozbudowano i urządzono Przedzamcze, gdzie miejsce znalazły zabudowania gospodarcze Karwan, ludwisarnia, itp. Zespół zamkowy o powierzchni około 20 hektarów spinają potężne mury, okalają fosy, a wielkie bramy, baszty i wieże bronią dostępu do twierdzy. Zamek Malborski olśniewał przepychem, zdumiewał bogactwem rozwiązań architektonicznych, oddziaływał swym ogromem.

W 1457 roku, w czasie wojny trzynastoletniej, zamek przejął król Kazimierz Jagiellończyk. Przez ponad trzy stulecia zamek pełnił ważne funkcje gospodarcze i polityczne, był arsenałem Rzeczypospolitej, rezydencją władców polskich i siedzibą starostów malborskich, tu również czynna była mennica królewska. W czasie wojen polsko-szwedzkich zamek pełnił funkcję militarną, ale obecność wojsk niekorzystnie wpłynęła na budowlę. U schyłku XIX wieku przystąpiono do odbudowy i rekonstrukcji zamku – prace te prowadził młody i utalentowany Konrad Steinbrecht.

W roku 1997 Zespól Zamkowy w Malborku wpisano na prestiżową Listę Światowego Dziedzictwa Kulturowego UNESCO.

Muzeum prowadzi działalność edukacyjną zapewniając dzieciom naukę poprzez zabawę, a młodzieży lekcje muzealne powadzone metodami aktywnymi. Ciekawą, niekonwencjonalną i oryginalną propozycją spotkań z zamkiem i jego historią są gry historyczne powiązane z warsztatami parateatralnymi, filmowymi czy turniejami rycerskimi.

W sezonie letnim turyści mogą uczestniczyć w spektaklu “Światło i Dźwięk”. W jesienne, zimowe i wiosenne wieczory można odkryć nowe uroki zamku przemierzając wraz z przewodnikiem trasę “nocnego zwiedzania” i podziwiając zamek w nocnej iluminacji.

więcej na www.visitmalbork.pl

Frombork

Frombork

zwany Klejnotem Warmii, a także Grodem Kopernika, jest miejscem, w którym ten wielki polski astronom spędził ponad 30 lat swojego życia. Jako jedyne miasto na świecie może pochwalić się, że jego najsławniejszy obywatel „poruszył Ziemię, wstrzymał Słońce i niebiosa”. To tutaj napisał swoje dzieło „De Revolutionibus” prawie pięć wieków temu! Tymi ulicami chodził i wypatrywał gwiazd na niebie. Tutaj też we fromborskiej katedrze Mikołaj Kopernik został pochowany. Postać Kopernika i jego dzieło wyróżnia Frombork w skali światowej.

 

 

Do głównych atrakcji turystycznych zaliczamy:

WZGÓRZE KATEDRALNE

z Bazyliką Archikatedralną p.w. Wniebowzięcia Najświętszej Marii Panny i św. Andrzeja Apostoła wzniesioną w latach 1329 – 1388 z inicjatywy biskupów warmińskich. Budowla ma charakter halowy, jest trójnawowa z wydłużonym prostokątnym prezbiterium, posiada kilka przybudówek, w tym dwie kaplice: św. Jerzego i Zbawiciela. W katedrze znajdują się organy barokowe, będące jednymi z najsłynniejszych w kraju. Fromborską atrakcją kulturalną jest coroczny Międzynarodowy Festiwal Muzyki Organowej odbywający się w katedrze w sezonie letnim. Koncerty te mają blisko 50-letnią tradycję. Biorą w nich udział wirtuozi z kraju i z zagranicy.

GRÓB MIKOŁAJA KOPERNIKA

Grobu Mikołaja Kopernika poszukiwano kilkakrotnie. Pierwsze takie prace podjęło Warszawskie Towarzystwo Naukowe w 1802 roku, kolejne przeprowadzono w 1909 i 1939. W czasie II wojny światowej poszukiwania bezskutecznie prowadzili Niemcy, a po jej zakończeniu Rosjanie. Wszystkie te próby zakończyły się niepowodzeniem.

Astronom był kanonikiem fromborskiej katedry. Z zachowanych dokumentów wynika, że jego pieczy podlegał ołtarz Świętego Krzyża. Dlatego właśnie pod tym ołtarzem prowadzone były wykopaliska. Dopiero w 2005 r. odnaleziono kilka trumien i szkieletów. Ostatecznie po szeregu badań porównawczych kodu DNA, naukowcy potwierdzili, że szczątki należą do Mikołaja Kopernika. Uroczysty pochówek szczątków astronoma odbył się 22 maja 2010 r. w Bazylice Archikatedralnej.

DZWONNICA zwana WIEŻĄ RADZIEJOWSKIEGO

Najwyższa gotycko – barokowa budowla Wzgórza Katedralnego, zwana również Wieżą Radziejowskiego, usytuowana w południowo – zachodnim narożniku, wzniesiona na przełomie XVI i XVII w. Wieża o wysokości 70 m pełniła od 1685 r. trzy funkcje: dzwonnicy, punktu obserwacyjnego i latarni morskiej. Jej odbudową w 1683 roku zajął się biskup Michał Stefan Radziejowski. Po zniszczeniach w 1945 r. odbudowana została w latach 1972-1973. Wewnątrz uwagę zwiedzających przyciąga tajemnicza metalowa kula, majestatycznie poruszająca się na stalowej lince. To unikatowe wahadło Foucaulta, służące do naocznego stwierdzenia obrotowej natury Ziemi. Nazwa pochodzi od nazwiska francuskiego fizyka, który jako pierwszy wykonał to doświadczenie w 1851 roku. W przyziemiu dzwonnicy mieści się planetarium. Na wysokości 70 m n.p.m. znajduje się taras widokowy, z którego można podziwiać panoramę Fromborka i okolic.

PLANETARIUM

Planetarium mieści się w przyziemiu Wieży Radziejowskiego. Wyposażone w aparaturę firmy Carl Zeiss wyświetla na kopule o średnicy 8 m obrazy nieba widoczne z dowolnego miejsca na Ziemi, pory dnia i roku. Przedstawia na sztucznym niebie drogę Słońca, planet, komet i sztucznych satelitów oraz obrazy gwiazd. W planetarium można również przyjrzeć się meteorytom umieszczonym w gablotach.

WIEŻA KOPERNIKA

Najstarszy element fortyfikacji Wzgórza Katedralnego. Zbudowana przed 1400 r. Pięciokondygnacyjna, podpiwniczona, użytkowana była również dawniej do celów mieszkalnych. Wyższe kondygnacje wielokrotnie przebudowywane w XV – XVIII w. Spalona w 1945 r. Prace rekonstruktorskie zakończono w 1965 r.

W latach 1504-1543 wieża była własnością Mikołaja Kopernika. Wbrew temu, co przedstawia słynny obraz Jana Matejki “Astronom Kopernik, czyli rozmowa z Bogiem”, Wieża nie była miejscem, z którego astronom prowadził obserwacje nieba. Powojenne badania dowiodły, iż jej gabaryty są zbyt małe, aby mogły pomieścić sporych rozmiarów instrumenty astronomiczne. Specjalna ceglana platforma (pavimentum), na której ustawiono sprzęt znajdowała się w ogrodzie Kopernika w jego zewnętrznej kanonii, mieszczącej się za zachodnią fosą (nie odnaleziono jednak żadnego fragmentu tej platformy).

Dodatkowo można zwiedzić : Szpital Św. Ducha, Wieżę Wodną, Park Astronomiczny, Rynek Staromiejski

więcej na www.frombork.pl

Zdjęcia źródło: www.krynicamorska.tv

Krynica Morska

Krynica Morska

Latarnia morska w Krynicy Morskiej

Na górę krynickiej latarni prowadzi ponad 100 krętych schodków. Warto ponieść trochę wysiłku, gdyż widok z samej góry wynagrodzi wejście. Z galerii na szczycie roztacza się fantastyczny widok na Mierzeję Wiślaną, Zatokę Gdańską, Zalew Wiślany i Frombork. Wzrokiem można także dosięgnąć Trójmiasta i rosyjskiego obwodu kaliningradzkiego. Całkowita wysokość obiektu wynosi 27 metrów. Natomiast światło ma zasięg 19 mil morskich, chyli około 35 kilometrów. Co ciekawe obiekt powstał w miejscu dawnej latarni. Pierwsza budowla tego typu w Krynicy Morskiej została zbudowana i uruchomiona w 1895 roku. W 1945 roku została ona wysadzona przez Niemców, którzy uciekali przed Armią Czerwoną.

Latarnia morska w Krynicy Morskiej jest otwarta dla zwiedzających codziennie od 1 maja do 30 września.

Godziny otwarcia:

* Od 1 maja do 30 czerwca latarnię można zwiedzać codziennie, w godzinach 10-18.

* Od 1 lipca do 31 sierpnia latarnia jest otwarta codziennie, w godzinach 9-19.

* Od 1 września do 30 września latarnia jest otwarta w godzinach 10-18.

Rejsy po Zalewie Wiślanym

W sezonie letnim można popłynąć statkiem wycieczkowym z Krynicy Morskiej do Fromborka, Tolkmicka, lub odbyć „wodny spacer” po Zalewie Wiślanym. Osoby lubiące ekstremalne sporty mogą popływać po Zalewie Wiślanym szybką łodzią motorową.

Granica Państwa – 12 km od centrum Krynicy znajduję się mała miejscowość – Piaski (administracyjnie należy do Krynicy Morskiej). Ok. 3 km. za tą miejscowością znajduje granica NATO, oraz Unii Europejskiej. Granica jest pilnie strzeżona, nie ma możliwości przekroczenia. Zachęcamy do spacerów do granicy ponieważ zarówno droga przez las jak i spacer plażą dostarczają niesamowitych wrażeń estetycznych. Mogą państwo przekonać się o destrukcyjnym działaniu morza, wstąpić na wspaniały punkt widokowy, z którego rozpościera się piękny widok na zalew wiślany oraz katedrę we Fromborku, znaleźć poziomki, jeżyny, maliny oraz grzyby.

“Skarpa” – ok. 9 km za Krynicą Morską w stronę Piasków (2 km przed Piaskami) po stronie Zalewu Wiślanego znajduje się przepiękny punkt widokowy na zalew oraz Wysoczyznę Elbląską. Miejsce to mieszkańcy Piasków zwyczajowo nazywają “Skarpą”. Miejsce to jest niezwykłe, ponieważ można tu zaobserwować niszczycielskie siły Zalewu Wiślanego. Skarpa z roku na rok jest podmywana, obsuwa się zabierając kawałek lądu. Warto jest odwiedzić to miejsce, zwłaszcza, że można tu spotkać różne gatunki ptaków, zwłaszcza kormorany oraz żurawie.

Wielbłądzi Garb – najwyższe wzniesienie na mierzei wiślanej (48,5 m.n.p.m), z którego rozpościera się piękny widok na morze, Zalew Wiślany oraz Wysoczyznę Elbląską)

Rezerwat Buki Mierzei Wiślanej – Położony jest ok. 0,8 km na południe od drogi Przebrno-Krynica Morska. Utworzony został w 1962 roku w Przebrnie na powierzchni 7 ha w celu ochrony naturalnego drzewostanu 150-letniego buka. Prócz buków w rezerwacie występuje sosna, świerk, garb, olcha czarna, a z drzew sztucznie wprowadzonych sosna wejmutka i modrzew europejski. W poszyciu leśnym spotkać można jarzębinę, kruszynę, brzozę brodawkowatą i omszoną.

Zdjęcia źródło: www.krynicamorska.tv

Muzeum Zalewu Wiślanego w Kątach Rybackich

Muzeum Zalewu Wiślanego w Kątach Rybackich

Pomiędzy Sztutowem a Kątami Rybackimi, to najmłodszy z oddziałów Centralnego Muzeum Morskiego w Gdańsku. Muzeum na swoich wystawach prezentuje historię szkutnictwa i rybołówstwa nad Zalewem Wiślanym. Do najciekawszych eksponatów muzeum należy oryginalny, w pełni wyposażony warsztat szkutniczy rodziny Schmidtów z miejscowości Łaszka k. Sztutowa oraz barkas – jednostka o napędzie żaglowym wykorzystywana do połowów jeszcze w latach 60. ubiegłego wieku. W muzeum można zobaczyć także tradycyjne łodzie rybackie z okolic Zalewu, a także unikatowy ślizg lodowy Ludowy 8 – zwany także od nazwiska konstruktora Weilandem.

Zdjęcia źródło: www.krynicamorska.tv

Rezerwat Kormoranów i Czapli Siwej

Rezerwat Kormoranów i Czapli Siwej

Został on utworzony w 1957 roku na powierzchni 10,8 ha. Jest to rezerwat ornitologiczny powołany w celu ochrony miejsc lęgowych kormorana czarnego i czapli siwej. W rezerwacie rosną sosny w wieku 100-120 lat.

Rezerwat wywiera ogromne wrażenie na każdym odwiedzającym, warto więc wybrać się i obejrzeć samemu. Rezerwat w Kątach Rybackich jest jednym z największych w Europie – liczy ok. 700 gniazd usytuowanych na szczytach 100 letnich sosen. Ochrona kormorana czarnego wpłynęła na szybki wzrost jego populacji.

Zdjęcia źródło: www.krynicamorska.tv

stutthof

Państwowe Muzeum Stutthof

Położone jest tuż za wsią Sztutowo. Znajdują się baraki mieszkalne więźniów, komora gazowa, krematorium, ogrodzenie z drutu kolczastego wraz z wieżami strażniczymi. Obóz Koncentracyjny Stutthof powstał 2 września 1939 r. Był najstarszym obozem koncentracyjnym na terenie Polski. Zginęło tu około 65 tysięcy ludzi z 28 krajów Europy. Głównym akcentem upamiętniającym były obóz jest Pomnik Walki i Męczeństwa, dzieło artysty rzeźbiarza Wiktora Tołkina. Pomnik został odsłonięty 12 maja 1968 r. podczas wielkiej manifestacji społeczeństwa, w 23 rocznicę wyzwolenia obozu.

Muzeum czynne codziennie od 1 maja do 30 września w godz. 9.00 – 18.00. Wstęp bezpłatny.

Grupa nie powinna liczyć więcej 45-50 osób – wskazana jest wcześniejsza rezerwacja.

W muzeum odbywają się projekcje 25 minutowych filmów o martyrologii więźniów – koszt 3 zł/os.

Więcej informacji na temat muzeum znajdą Państwo na stronie: www.stutthof.pl

Stegna

Kościół w Stegnie

Kościół z prezbiterium ceglanym i nawą konstrukcji szachulcowej, zbudowany w latach 1681-83, restaurowany w latach 1934-35; salowy, z wieżą frontową. W kościele znajdują się unikalne na skalę światową podwieszone do stropu malowidła na płótnie oraz zabytkowe organy. Na nich, w sezonie wakacyjnym, koncertują artyści z całego świata podczas Festiwalu Organowego.

Zdjęcia źródło: www.krynicamorska.tv

KONTAKT


Marta Zegarowska

tel. 662 125 560
email: lesnyzakatekmikoszewo@gmail.com

Eugeniusz Zegarowski Właściciel
tel. 503 144 949


DANE DO PRZELEWU

52830600030004646020000020

LEŚNY ZAKĄTEK
Halina Zegarowska,
Eugeniusz Zegarowska s.c.

Dodatkowo prosimy o podanie
imienia i nazwiska w tytule przelewu